Przejdź do treści

O nowym wyglądzie bloga + kilka pożytecznych linków

W prawdzie większość już to wie- ale od poniedziałku na moim blogu zawitał nowy szablon. Piszę dopiero dzisiaj ze względu na to że dopiero teraz wprowadziłam ostateczną zmianę i szablon jest gotowy w 100%.

Teraz troszkę opowiem o tym co mnie skłoniło do zmiany. Otóż- poprzednia szata graficzna miała już ponad rok- stwierdziłam że pora coś z tym zrobić, a że bardzo podobają mi się minimalistyczne szablony postawiłam i ja na taki wzór. A jako że jestem na etapie zmian (drastycznie ścięłam włosy, a następnie zaczęłam je kręcić) to i szablon musi przejść całkowitą metamorfozę.
Do tworzenia loga inspiracją był film Across The Universe, a dokładnie ta grafika:

Jeśli chodzi o wygląd bloga moim pierwowzorem wizualnym był blog Kobietamowi.
Uprzedzając zawsze pytania, które i tak już się posypały na FB i na moją skrzynkę mailową podam wam kilka przydatnych linków z których ja sama korzystałam przy zmianie wyglądu:

Zacznę od zmiany pozycji loga- KLIK
Kody CSS odpowiedzialne za wygląd postów itd – KLIK
Górne menu- KLIK
Zmiana wyglądu daty kodem css – KLIK  (oj naszukałam się tego ^^)
Data w kółku- KLIK

Jako dodatek dla osób planujących zmiany polecam ten post KLIK

Mam nadzieję że te linki wam pomogą w zmianie wyglądów waszych blogów. Ja sama specjalistką nie jestem i szukałam pomocy u różnych osób w tym u Pasje Karoliny, która była na tyle miła i podpowiadałam mi odnośnie kodów. Sama robi też świetne szablony więc jak nie potraficie same zmienić wyglądu to śmiało możecie do niej pisać.

Miłego dnia
Marchewka:*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *