Przejdź do treści

O miętowym ombre / About mint ombre

Od dawna nosiłam się z zamiarem stworzenia ombre na paznokciach- najpierw miało byc fioletowe, ale z racji tego że moje fiolety są albo ciemne, albo jasne nie dało się z tego zrobić ładnego ombre, a bawić w rozjaśnianie mi się nie chciało. W moich zbiorach za to znalazłam idealnie dobrane miętowo-błękitne lakiery, które na paznokciach stworzyły całkiem ładne przejście.

For a long time I’ve been meaning to create an ombre nails – at first I thought of a violet, but as long as my violets are either too dark or too bright it’s impossible to create a nice ombre and making it brighten was something i didn’t have time for. Eventually, in my collection I found perfectly matched mint-azure lacquers, which came out as a preety nice transition.

Po przejrzeniu moich zbiorów doszłam do wniosku że najwięcej mam odcieni błękitno-miętowych. Wszyetkie lakiery, które zostały użyte już kiedyś pokazywałam na blogu, wiec nie będę na nowo was zamęczać ich opisami.

Nie wiem też czy wszystkie z was wiedzą czym rożni się Ombre od Gradientu. Otóż- ombre to stopniowe przejście z najciemniejszego do najjaśniejszego odcieniu tego samego koloru na osobnych paznokciach, a gradient (mylnie zwany przez większość blogerek właśnie ombre) to płynne przejście między dwoma korami na jednej płytce paznokcia- TU macie przykład.
TU też macie link do artykułu o różnicach między tymi zdobieniami,

Co do wzorku- inspiracją był TEN tutorial jak i filmik, który ostatnio pokazała Odette Swan– ja jednak zamiast kokardki zostawiłam jedną pętelkę. Nie wyszło mi zbyt równo, a mój Top ostatnio płata mi figle i albo rozmazuje albo mocno ściąga lakier z końcówek paznokcia- co u mnie mocno jest widoczne na kciuku. 
After going through my whole collection I figured that among all lacquers I own the most are mint-azure ones. All of the nail polishes I used were aready shown on a blog, so I won’t be describing them all over again.
I’m not sure if all of you know the difference between Ombre and Gradient. Well, ombre is about going from the darkest to the brightest shade of the same colour at separate nails, when gradient (often confused with ombre by many bloggers) is smooth transition between two different colours on one nail – HERE is an example.
Also HERE is a link for an article about the differences between Ombre and Gradient.

About a pattern, my inspiration was THIS tutorial and a film that was lately shown by Odette Swan, although instead of a bow I left one loop. It might not come out thoroughly and my Top doesn’t “agree” with me a lot lately – it either smears or pulls down the polish from the nail tips, what is very visible on a thumb.
Tu chyba widać najlepiej moje Ombre- na reszcie zdjęć aparat ukradł mi kolory ^^

I suppose this shows the best my Ombre – on the other photos camera changed the colours ^^
 Srebro na końcówkach jest oczywiście od Golden Rose, a czarna pętelka wykonana została farbką akrylową.
Silver on a tips is obviousely the Golden Rose and the back loop is made of acrilic paint.
Lubicie takie odcienie na paznokciach? Ja się z tym mani wyjątkowo dobrze czułam. Teraz przysiadam do stworzenia czegoś na Projekt-Książka
Do you enjoy tints like this on the nails? I felt exceptionally well wearing this mani. And now I’m about to create something for the Book-Project

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *