Przejdź do treści

Azteckie wzory part2- tutorial

Poprzedni post z moimi azteckimi pazurkami bardzo wam się spodobał i wyczytałam kilka komentarzy z zachwalaniem mojej sprawnej ręki, dzięki czemu wzorek jest taki równy. Jedna osoba zapytała mnie też o co chodzi z tą taśmą samoprzylepną- a więc w chwili wolnej postanowiłam zrobić tutorial jak zrobić takie mani samemu. Moim zdaniem to całkiem proste- jednak trzeba poświęcić z 15 min na przyszykowanie wszystkiego.
A więc zaczynamy od tego co nam jest niezbędne do wykonania tego zdobienia:
Niezbędny jest:
-Lakier bazowy jakim pokryjemy paznokcie
-Lakier do zdobień- ja użyłam 2 od wibo, ale na zdjęciu jest jeszcze pomarańczowy, który miał być użyty ale w trakcie z niego zrezygnowałam.
-Nożyk introligatorski (na pewno znajdziecie w narzędziach swoich tatów) 
– Sonda do zdobień
-Taśma samoprzylepna- najlepiej na takim urządzeniu jak na zdjęciu- ułatwi malowanie jej.
– Linijka
– Czysta kartka (albo lepiej jak by to był kartonik)
A teraz po kolei 
Malujemy paznokcie kolorem bazowym
Malujemy taśmę lakierami, które wybraliśmy do zdobień (najlepiej dwie warstwy)- następnie przyklejamy taśmę na kartkę- czekamy aż wyschnie. 

 
Gdy lakier, którym pomalowaliśmy taśmę wyschnie zaczynamy wycinać paski- następnie delikatnie podważamy lakier i odklejamy od taśmy (taśma powinna zostać przyklejona na kartce- powstaje nam coś jak naklejka z lakieru)

Naklejamy wycięty pasek na paznokieć- powinien bez problemu się  trzymać po dociśnięciu- za długie końce odcinamy- ja to robię paznokciem dzięki czemu pasek idealnie pasuje do płytki

Następnie wycinamy grubszy pasek, który zdobimy za pomocy sądy- czekamy aż zdobienie wyschnie
Po wyschnięciu zdobienia przyklejamy pasek do paznokcia- wszystko przebiega tak samo jak w przypadku poprzedniego paska.
Dodajemy już na płytce pozostałe zdobienia- w moim przypadku są to kropki- ale mogą być trójkątny, paski- cokolwiek 🙂
Na koniec pokrywamy wszystko topem- jest to niezbędne bo inaczej  naklejony lakier w paskach może łatwo się odkleić od płytki.  


No i koniec- możemy cieszyć się efektem naszej pracy 🙂

Mam nadzieję że ten tutorial jest całkiem czytelny i zrozumiały- oczywiście ta technika jest wykorzystywana na inne sposoby- czekam na wasze zdobienia takim sposobem- pochwalcie się w komentarzach. 
A i pozwalam na kopiowanie mojego tutoriala na wasze blogi 🙂 a co mi tam. 
A tymczasem idę się pakować- jutro wyjeżdżam do Holandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *