PEDICURE

Nie tylko paznokcie u dłoni powinny być poddawane zabiegom kosmetycznym. Również stopy wymagają systematycznej i starannej pielęgnacji, która nie może ograniczać się jedynie do zachowania podstaw higieny. Zadbane stopy można bez obaw eksponować nosząc sandały czy klapki. Ponadto, dzięki odpowiednio przeprowadzonym zabiegom można uniknąć różnych problemów, na przykład wrastających paznokci. Pedicure to nieodłączny element dbania o urodę i zdrowie. Marchewkowe Studio zaprasza na pedicure w Słupsku.

CO TO JEST PEDICURE?

Pedicure to pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u stóp, a także powierzchnia stopy. Bardzo istotną częścią pedicure jest umiejętne skrócenie płytki paznokcia tak, aby zapobiec jej wrastaniu w tkanki miękkie. Podczas zabiegu pedicure kosmetyczka stosuje specjalne narzędzia i produkty, które pozwalają uzyskać znacznie lepsze efekty pielęgnacji stóp niż w przypadku metod stosowanych w domu. Dodatkową zaletą wynikającą z korzystania z pedicure w salonie kosmetycznym jest możliwość relaksu podczas zabiegu i pozbycie się uczucia zmęczenia stóp.

JAK WYGLĄDA USŁUGA?

Klasyczny pedicure rozpoczyna się od usunięcia z paznokci starego lakieru. Następnym etapem jest zmiękczanie naskórka podczas kąpieli z aromatyczną solą. Po kąpieli stóp usuwany jest zrogowaciały naskórek za pomocą specjalnej tarki, paznokcie są skracane i wyrównywane (kształt dopasowany do ich naturalnej budowy), skórki są odsuwane lub usuwane w zależności od woli klientki, potem wykonuje się peeling. Oczyszczone stopy są nawilżane. Na koniec paznokcie malowane są odżywką, kolorowym lakierem lub hybrydą. Każda osoba, która skorzysta z pedicure w naszym salonie w mieście Słupsk może cieszyć się zadbanymi paznokciami (wystylizowanymi zgodnie z preferencjami), zmiękczoną i zregenerowaną skórą, a jednocześnie rewelacyjnym efektem odświeżenia stóp.

Zabieg hybrydowy, popularnie stosowany w przypadku paznokci dłoni, polecany jest też na zakończenie pedicure. Hybrydy prezentują się równie pięknie u stóp. Lakier hybrydowy utrwalony w lampie UV utrzymuje się znacznie dłużej, nie ściera się i nie odpryskuje.

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ PEDICURE?

Pedicure jest zalecany co około 3-4 tygodnie. Regularnie wykonywane zabiegi w profesjonalnym salonie kosmetycznym pozwalają uniknąć bolesnego wrastania paznokci, zarastania skórek i nieestetycznego wyglądu pięt (pękania, silnego zrogowacenia, żółtych pięt). Trzeba pamiętać, że o stopy powinniśmy dbać przez cały rok.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU PEDICURE:

  • grzybica, drożdżyca rąk i paznokci
  • stany zapalne, alergiczne, infekcyjne
  • przerwania ciągłości skóry na stopach (zranienia).